Umów wizytę

Agnieszka Mrówczyńska

Ziołolecznictwo

 

Zioła oraz wiedza o ich stosowaniu to potęga. Zioła zawierają w swoim składzie szereg substancji, które mają za zadanie wspomagać funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Zioła w przeciwieństwie do leków chemicznych działają na organizm w sposób kompleksowy, dzięki szeregu związków i substancji w sobie zawartych, które uzupełniają się i wspomagają w działaniu. Tak jak nie istnieje jeden lek dobry na wszystko, tak samo w przypadku stosowania ziół trzeba dopasować kurację do konkretnego pacjenta, ponieważ to , co jednej osobie będzie pomagać innej osobie będzie szkodzić.

Zdrowa, odpowiednio dobrana dieta w połączeniu z terapią ziołową może przynieść zaskakujące efekty i znacznie polepszyć funkcjonowanie organizmu, radzenie sobie z różnymi schorzeniami i chorobami, a nawet wspomóc organizm na tyle by mógł sobie radzić bez leków chemicznych lub ograniczyć konieczność ich stosowania.

W swoim poradnictwie dotyczącym ziołolecznictwa łączę wiedzę z zakresu naszych rodzimych ziół europejskich, którą zdobyłam podczas studiów na uniwersytecie medycznym wraz z wiedzą dotyczącą chińskich ziół i receptur ziołowych, którą zdobyłam podczas specjalistycznych kursów z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej oraz którą doskonale podczas codziennej praktyki i ciągłej nauki własnym zakresie.

Terapie ziołowe z powodzeniem znajdują zastosowanie w terapii wielu schorzeń takich jak np.:

– Zaburzenia trawienia
– Zaburzenia odporności
– Zaburzenia menstruacyjne
– Zaburzenia laktacji
– Problemy z płodnością
– Bóle i zawroty głowy, migreny
– Zaburzenia emocjonalne (nerwowość, palpitacje, nadpobudliwość)
– Przewlekły katar lub kaszel
– Problemy ze snem
– Problemy skórne
– Problemy z gospodarką wodną – cellulitis, obrzęki
– Nadwaga
– Osłabienie organizmu, chroniczne zmęczenie
– Wypadanie włosów
– Przewlekłe krwawienia (z nosa, zębów, dróg rodnych)
– Stres

Forma ziół, którą najczęściej wykorzystuję w terapii to indywidualne receptury ziołowe – do gotowania lub zalewania – do zamówienia w firmie zewnętrznej lub gotowe preparaty ziołowe w formie tabletek do zakupienia w moim gabinecie podczas wizyty.

Umów się na wizytę
+48 603 052 407
kontakt@odzywianienaturalne.pl