Umów wizytę

Agnieszka Mrówczyńska

DZIECI

 

Dzieci to istoty z wielkim potencjałem – potencjałem do wzrostu, rozwoju i samoregeneracji.

Wg medycyny chińskiej dzieci są w fazie drzewa – wzrostu i mają olbrzymi zasób yang – energii o ruchu w górę i na zewnątrz. Dlatego przywracanie zdrowia – równowagi u dziecka trwa o wiele szybciej niż u dorosłego.

U dzieci bardzo ważne jest odżywianie – dostarczanie odpowiedniego jedzenia i w odpowiedniej ilości, aby wspomagać, ale i nie zaburzać ich harmonijnego rozwoju.

W terapii wykorzystuję również specjalny masaż – Tui na – to proste ruchy (sekwencje), które wykonuje się na rączkach, nóżkach, brzuszku czy pleckach – uczę ich również rodziców, by mogli wykonywać je w domu.

U dzieci można również z powodzeniem stosować akupunkturę, która jest pomocna w wielu dziecięcych dolegliwościach. Sam zabieg u dzieci trwa bardzo krótko – około pół minuty i stymulowana jest mała ilość punktów – zazwyczaj od 1 do 4 – w zależności od wieku i dolegliwości dziecka.

W terapii dzieci stosuję zarówno „normalną” akupunkturę – z użyciem igieł jak i wykorzystując specjalny laser do akupunktury – czyniąc zabieg bezstresowym i bezbolesnym przy takich samych efektach.

Często terapię akupunkturą, tui ną oraz zmiany w odżywianiu wspomagam ziołami – prawie zawsze w przypadku dzieci recepturę ziołową tj. mieszankę ziół układam indywidualnie dla każdego dziecka, aby najlepiej sprecyzować terapię.

Wg badań naukowych zastosowanie akupunktury w wielu dziecięcych dolegliwościach takich jak kolki, zaparcie, alergie, moczenie nocne czy zaburzenia ze spektrum autyzmu lub astma przynosi korzyści zdrowotne i poprawia funkcjonowanie.

Jak przebiega wizyta? By dowiedzieć się więcej szczegółów kliknij w podstronę WIZYTA

Pediatric Acupuncture

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2781770/

Umów się na wizytę
+48 603 052 407
kontakt@odzywianienaturalne.pl