Umów wizytę

Agnieszka Mrówczyńska

PŁODNOŚĆ

 

 

PRZYGOTOWANIE DO CIĄŻY

Akupunktura może wspomóc przygotowania do ciąży, szczególnie gdy z naturalnym poczęciem występują trudności. Najlepiej gdy przygotowanie (poprzez zabiegi akupunktury, terapię ziołami) jest przeprowadzane u obojga rodziców.   Warto jednak dać trochę czasu na przygotowania ciała – optymalny czas terapii to 3 – 6 miesięcy przez planowanym poczęciem. Akupunkturą stymulujemy procesy naprawcze w ciele, jednak ciało musi mieć czas, aby je przeprowadzić.

U kobiet zawsze pracujemy w oparciu o cykl menstruacyjny, stąd najlepiej jeśli przeprowadzona jest (przynajmniej 1) seria 10 zabiegów w częstotliwości 1 zabieg na tydzień.

 

 

ZDROWA CIĄŻA

W trakcie ciąży oraz po kobietom może towarzyszyć wiele nieprzyjemnych dolegliwości, które bywają traktowane jako coś normalnego, z czym trzeba się pogodzić. Warto jednak wiedzieć, że nie musi, a wręcz nie powinno tak być. Wszelkie dolegliwości, szczególnie dokuczające nam po porodzie, jeśli nie zadbamy o nie w czas mogą przybrać na sile, pogarszając nasze funkcjonowanie. Dlatego w mojej praktyce pragnę pomagać mamom, aby polepszać dobrostan i zapobiegać, pomniejszać oraz likwidować niechciane dolegliwości takie jak między innymi:

W czasie ciąży:
– Mdłości
– Zaparcia
– Wzdęcia
– Infekcje intymne
– Obrzęki
– Hemoroidy
– Anemia
– Ułożenie pośladkowe płodu

PRZYGOTOWANIE DO PORODU

Za pomocą zabiegów akupunktury możemy przygotować ciało do porodu – najlepiej zacząć zabiegi od 36 tc i kontynuować co 1 tydzień aż do porodu. (Zazwyczaj są to 4 zabiegi)

POŁÓG I POWRÓT DO FORMY

Ciąża, poród i połóg to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Okres pełen zmian, które zachodzą zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym. Bardzo ważne jest, aby kobieta w tym czasie miała czas by zadbać o siebie i troszcząc się w ten sposób również o swoje dziecko. O ile w ciąży jest to łatwiejsze, o tyle po porodzie często my, kobiety zapominamy o sobie i o tym jak ważne jest odbudowanie i wzmocnienie organizmu po wielkim wydarzeniu jakim była ciąża i poród.

Po porodzie:
– Problemy z laktacją
– Osłabienie
– Anemia
– Uderzenia gorąca, problemy z zasypianiem
– Problemy z opadaniem narządów, nietrzymaniem moczu
– Problemy z suchością miejsc intymnych
– Hemoroidy
– Zaburzenia emocjonalne (pobudzenie, płaczliwość, stany lękowe i depresyjne)

Wizyty po porodzie najlepiej zacząć jak najwcześniej i najlepiej przeprowadzić serię 4-6 zabiegów o częstotliwości 1 zabieg na 1-2 tygodnie.

Umów się na wizytę
+48 603 052 407
kontakt@odzywianienaturalne.pl